Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.08.2018, sygn. 0115-KDIT3.4011.279.2018.2.JŁ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, czy przepis art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. f) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne wyklucza Wnioskodawcę z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 maja 2018 r. (data wpływu 12 czerwca 2018 r.), uzupełnionym w dniu 8 sierpnia 2018 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania przychodów uzyskanych w ramach prowadzonej działalności ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 czerwca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania przychodów uzyskanych w ramach prowadzonej działalności ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca od dnia 1 września 2016 r. prowadzi działalność gospodarczą sklasyfikowaną w grupowaniu 45.20.Z PKD m.in. w zakresie usług wulkanizacyjnych oraz konserwacji i naprawy pojazdów samochodowych. Jako formę opodatkowania podatkiem dochodowym wybrał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Wybór tej formy opodatkowania został podyktowany faktem, iż Wnioskodawcy jako osobie fizycznej, samodzielnie prowadzącej swoją dokumentację, zależało na wyborze jak najprostszej formy opodatkowania. Do świadczonych usług Wnioskodawca stosuje stawkę 8,5%.

Wnioskodawca w zakresie wykonywanych usług do tej pory bazował wyłącznie na częściach powierzonych przez swoich klientów. Stan taki niesie za sobą jednak pewne komplikacje i niedogodności, szczególnie w sytuacji, gdy w trakcie wykonywania usługi okaże się niezbędne dokupienie np. kolejnej części, bez której naprawa może nie dojść do skutku. Dodatkowo od dnia 30 marca 2018 r. w ramach prowadzonej działalności gospodarczej istnieje u Wnioskodawcy również możliwość wymiany zużytej/niepełnowartościowej opony na nową. W takich przypadkach nowe opony są każdorazowo przez Wnioskodawcę montowane, tj. smarowane, zakładane na felgi, pompowane, wyważane, itp. Również każdorazowo na wystawionej fakturze wartość zakupionej opony/opon mieści się w łącznej cenie usługi i nigdy nie jest wyszczególniona na fakturze w odrębnej pozycji. Nie ma również możliwości zakupu u Wnioskodawcy wyłącznie opony/opon bez wykonania usługi. Wnioskodawca zajmuje się wykonywaniem wyłącznie usług wulkanizacyjnych oraz konserwacji i naprawy pojazdów samochodowych, nie osiąga żadnych przychodów z tytułu działalności w zakresie handlu częściami i akcesoriami do pojazdów mechanicznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00