Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.06.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.140.2019.1.AA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.140.2019.1.AA

Konsekwencje wniesienia jako wkładu do spółki cywilnej nieruchomości na podstawie umowy spółki.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 kwietnia 2019 r. (data wpływu 11 kwietnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie konsekwencji wniesienia jako wkładu do spółki cywilnej nieruchomości na podstawie umowy spółki jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie konsekwencji wniesienia jako wkładu do spółki cywilnej nieruchomości na podstawie umowy spółki.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca chciałby założyć Spółkę cywilną. Jednym ze wspólników byłby Wnioskodawca, drugim ze wspólników byłaby jego żona, z którą pozostają w ustawowej współwłasności małżeńskiej. Wnioskodawca oraz jego żona nabyli nieruchomości, które planują wprowadzić aportem do spółki cywilnej. Nieruchomości zostały nabyte w latach 2016-2018 w trakcie trwania małżeństwa z majątku wspólnego Wnioskodawcy i małżonki. W spółce będzie tylko dwóch wspólników: Wnioskodawca i jego żona. W księgach wieczystych prowadzonych dla tych nieruchomości figurują jako jedyni właściciele na zasadach wspólności majątkowej małżeńskiej. Nieruchomości wniesione zostaną wg wyceny rynkowej. Wprowadzone do ewidencji środków trwałych Spółki nieruchomości zamierzają amortyzować stawką amortyzacyjną wynoszącą nie więcej niż 10%. Pięć z sześciu nieruchomości były wykorzystywane przed wprowadzeniem do ewidencji przez ponad 6 lat, więc zostaną potraktowane jako nieruchomość używana. Jedna z nieruchomości nabyta w 2017 r. nie była wcześniej użytkowana przez okres dłuższy niż lat 6.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00