Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.10.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.299.2019.1.TW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.299.2019.1.TW

Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 sierpnia 2019 r. (data wpływu 19 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

() (dalej Wnioskodawca) jest komandytariuszem spółki komandytowej (dalej Spółka) zajmującej się tworzeniem oprogramowania komputerowego. Spółka, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, świadczy na rzecz firm zarejestrowanych na terenie Unii Europejskiej usługi obejmujące tworzenie oprogramowania komputerowego.

Spółka działa w oparciu o (), tj. zestaw aplikacji pozwalający na tworzenie portali internetowych. () jest innowacyjnym systemem z funkcjonalnościami niespotykanymi w innych aplikacjach. Specyfika () polega na tym, że pozwala on na dodawanie dodatkowych modułów specyficznych i unikalnych dla poszczególnych podmiotów (właścicieli portali internetowych). Spółka zajmuje się tworzeniem dodatkowych modułów (oprogramowania).

Świadczone usługi w zakresie tworzenia oprogramowania obejmują w szczególności tworzenie nowego oprogramowania, jak również dodawanie nowych funkcjonalności do istniejącego oprogramowania. Tworzone oprogramowanie umożliwia między innymi:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00