Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2019, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.607.2019.1.JG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.607.2019.1.JG

Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży na rzecz pracowników, a także możliwości rezygnacji z dotychczasowego ewidencjonowania tej sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 grudnia 2019 r. (data wpływu 11 grudnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży na rzecz pracowników, a także możliwości rezygnacji z dotychczasowego ewidencjonowania tej sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży na rzecz pracowników, a także możliwości rezygnacji z dotychczasowego ewidencjonowania tej sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest organizacja oraz obsługa procesów związanych z przetwarzaniem transakcji płatniczych. Usługi świadczone przez Spółkę obejmują szereg wystandaryzowanych działań, obejmujących w szczególności czynności w zakresie autoryzacji kart i transakcji płatniczych, przetwarzania i rozliczania transakcji, obsługi kart płatniczych, których celem jest transparentne, terminowe, bezbłędne oraz bezpieczne rozliczenie transakcji płatniczej wykonanej z użyciem kart płatniczych.

Zgodnie z przyjętym modelem biznesowym Wnioskodawca świadczy swoje usługi tylko i wyłącznie na rzecz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą (w tym osób fizycznych prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze czy różnego rodzaju spółek). Sprzedaż na rzecz tych podmiotów dokumentowana jest każdorazowo za pomocą faktur VAT.

W ramach prowadzonej działalności Spółka zatrudnia kilkuset pracowników. Niektórym z nich, w związku z wykonywanymi zadaniami służbowymi, udostępniane są telefony służbowe oraz samochody służbowe. Korzystanie przez pracowników z telefonów oraz samochodów uregulowane jest w odpowiednich procedurach i umowach zawartych z tymi pracownikami. Przyjęty przez Spółkę model jest taki, że pracownikowi, w zależności od zajmowanego stanowiska, przyznawany jest limit kwotowy na korzystanie z telefonu oraz samochodu. Po przekroczeniu tego limitu pracownik obciążany jest kwotą skalkulowaną w sposób opisany szczegółowo w procedurach i umowach. Co do zasady, rozliczenie następuje poprzez potrącenie z wynagrodzenia pracownika odpowiednio skalkulowanej kwoty. W incydentalnych przypadkach, np. jeśli w momencie rozliczenia pracownik nie jest już zatrudniony u Wnioskodawcy, dokonuje on samodzielnie wpłaty na rachunek bankowy Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00