Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.05.2020, sygn. 0115-KDIT2.4011.174.2020.1.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.174.2020.1.MM

Związanych z zakupem mebli kuchennych na wymiar nie można uznać za wydatki poniesione na cele rehabilitacyjne. Niewątpliwie wymiana mebli wpłynie na polepszenie warunków bytowych Wnioskodawczyni, jednakże trudno doszukać się w tych wydatkach cech mających związek z posiadaną przez Wnioskodawczynię niepełnosprawnością. Dopiero bowiem spełnienie tego warunku umożliwia zaliczenie wydatków do wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne. Sam fakt zamontowania szafek wiszących (nadblatowych) i podblatowych na odpowiedniej wysokości trudno uznać za wystarczający do zakwalifikowania tych wydatków jako wydatków związanych z posiadaną niepełnosprawnością. Jak bowiem powszechnie wiadomo - również standardowe szafki kuchenne wiszące dostępne w sklepach mają różną wysokość oraz można montować je na dowolnej wysokości zależnej od potrzeb użytkownika, w tym m.in. mając na uwadze jego wzrost. Natomiast szafki podblatowe dostępne w sklepach mają wysokość dostosowaną do przeciętnego wzrostu użytkownika, tak że korzystanie z nich (za wyjątkiem osób o nietypowym wzroście lub poruszających się na wózku inwalidzkim) nie powinno nastręczać problemu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 5 lutego 2020 r. (data wpływu 11 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 lutego 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00