Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 25 stycznia 2006 r., sygn. II SA/Rz 479/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ryszard Bryk Sędziowie NSA Anna Lechowska /spr./ WSA Robert Sawuła Protokolant: sekr. sąd. Anna Mazurek-Ferenc po rozpoznaniu w dniu 25 stycznia 2006 r. na rozprawie sprawy ze skargi A. Holding S.A. w Rz. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] kwietnia 2005 r. Nr [...] w przedmiocie zawieszenia postępowania o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania gruntów -skargę oddala

Uzasadnienie

SA/Rz II SA 479/05

U Z A S A D N I E N I E

Postanowieniem z dnia [...] listopada 2004 r. Nr [...] Prezydent Miasta Rz. zawiesił postępowania z wniosku Przedsiębiorstwa Odzieżowego "C." z/s w Rz.w przedmiocie wydania decyzji o ustaleniu warunków zabudowy dla inwestycji pn.: "zmiana sposobu użytkowania części budynku (część I kondygnacji) z pomieszczeń biurowych na część handlową" na działce nr 1095/1 i 1096/3 obr. 208 przy ulicy R. w Rz., do czasu uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego wnioskowany teren - powołując w jego podstawie prawnej art. 101 §1 i 3 i 123 kpa oraz art.62 ust. l ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( Dz.U. Nr 80, poz. 717)

W jego uzasadnieniu stwierdził, że w budynku objętym wnioskiem znajduje się sklep z artykułami przemysłowymi o pow. sprzedażowej 1945,64 m2. Obiekt handlowy to zarówno jeden budynek, jak i zespół budynków o takim przeznaczeniu, jeżeli stanowią one całość techniczno- użytkową, są połączone jedną nieruchomością gruntowa oraz osobą inwestora. Skoro tak, to wnioskowana zmiana spowodowałby powstanie obiektu handlowego o łącznej powierzchni sprzedażowej przekraczającej 2000m2. Lokalizacja zaś takich obiektów wymaga w świetle ustawy dopuszczających taką lokalizację ustaleń w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. To zaś oznacza, że w odniesieniu do tego obiektu istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego. Zaznaczył, iż zwróci się prośbą do Rady Miasta o ewentualne podjecie uchwały o zmianie ustaleń studium oraz o przystąpienie do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego wnioskowany teren.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00