Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 10 października 2018 r., sygn. I SA/Wr 762/18

Podatek dochodowy od osób prawnych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Aleksandra Sędkowska, Sędziowie: sędzia WSA Marta Semiczek, sędzia WSA Katarzyna Radom (sprawozdawca), Protokolant: Paweł Poźniak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 października 2018 r. sprawy ze skargi "A" S.A. z/s we W. na indywidualną interpretację Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] 2018 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych: oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi jest interpretacja indywidualna z [...] 2018 r. uznająca za nieprawidłowe stanowisko "A" S.A. z/s we W. w przedmiocie wykładni przepisów podatku dochodowego od osób prawnych.

Jak wynikało z akt sprawy skarżąca 20 marca 2018 r. wystąpiła o udzielenie interpretacji indywidualnej dotyczącej wykładni art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 2343, ze zm., dalej: "ustawa o CIT"). Przedstawiając zdarzenie przyszłe wskazała, że w ramach działalności gospodarczej świadczy usługi leasingu operacyjnego, o którym mowa w art. 17b ust. 1 ustawy o CIT. Zdarzają się przypadki, w których nabywając środek trwały lub wartość niematerialną i prawną (dalej ŚT, WNiP) na potrzeby umowy leasingu skarżąca nie rozpoznaje pełnej kwoty wydatkowanej na ich zakup jako koszt uzyskania przychodów. W szczególności, mogą zdarzyć się przypadki, w których:

• określona część lub całość odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej ŚT lub WNiP nie stanowi dla strony kosztu uzyskania przychodów; albo

• aktualna podatkowa wartość netto danego ŚT lub WNiP (tj. wartość początkowa pomniejszona o ewentualnie dokonane dotychczas odpisy amortyzacyjne) na moment likwidacji albo utraty ŚT lub WNiP wiążącej się ze spisaniem danego ŚT lub WNiP (usunięciem z rejestru ŚT oraz WNiP) nie stanowi dla spółki kosztu uzyskania przychodów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00