Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 11 maja 2023 r., sygn. I SA/Wr 321/22

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Piotr Kieres Sędziowie Sędzia WSA Andrzej Cichoń (sprawozdawca) Sędzia WSA Dagmara Stankiewicz-Rajchman , Protokolant: specjalista Anna Terlecka, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 11 maja 2023 r. sprawy ze skargi E. S.A. z/s we W. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 1 marca 2022 r., nr 0113-KDIPT2-3.4011.1107.2021.1.SJ w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych 1. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną w całości, 2. zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz strony skarżącej kwotę 200,00 zł (dwieście złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi jest interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej jako organ, organ interpretacyjny, organ podatkowy) z dnia 1 marca 2022 r., nr 0113-KDIPT2-3.4011.1107.2021.1.SJ w której uznano stanowisko E. S.A. z/s we W. (dalej także jako "Skarżąca" , "Wnioskodawca" lub "Spółka") za nieprawidłowe.

Z akt sprawy wynika, że w dniu 2 grudnia 2021 r. Skarżąca Spółka wystąpiła do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z wnioskiem o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych. We wniosku zostało wskazane, że Spółka planuje organizować przedsięwzięcia, w ramach których na podstawie usystematyzowanych w regulaminie zasad wyłaniani i nagradzani byliby w ramach prowadzonej rywalizacji najlepsi uczestnicy. Konkursy byłyby skierowane do grona zarówno jej pracowników, jak i pracowników Grupy kapitałowej, osób współpracujących na podstawie umów cywilnoprawnych oraz podmiotów zewnętrznych. Poszczególne Konkursy planuje kierować do wszystkich powyższych kręgów, pojedynczych bądź dowolnych ich kombinacji. Skarżąca wskazała także, że rozważa możliwość zlecenia organizacji Konkursów do podmiotu spoza Grupy kapitałowej, który zajmowałby się organizacją Konkursów dla uczestników. W takiej sytuacji organizatorem Konkursu, stroną regulaminu, jak i przekazującym nagrodę pieniężną lub rzeczową byłby podmiot spoza Grupy kapitałowej zamiast Wnioskodawcy. Rola Wnioskodawcy w takim wypadku ograniczałaby się do zwrotu kosztu wypłaconych nagród wraz z wynagrodzeniem dla organizatora i zlecania organizacji i przeprowadzania Konkursu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00