Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
wróć do listy [39 z 1337]

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 26 marca 2024 r., sygn. III SA/Wr 153/23

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Borońska Sędziowie Sędzia WSA Barbara Ciołek Asesor WSA Dominik Dymitruk (sprawozdawca) Protokolant st. specjalista Ewa Bogulak po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 26 marca 2024 r. sprawy ze skargi I. D. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu z dnia 23 marca 2023 r. nr 0201-IOA.4246.11.2023.6 w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej z tytułu urządzania gier hazardowych bez koncesji oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Będącą przedmiotem skargi decyzją z dnia 23 marca 2023 r. (nr 0201-IOA.4246.11.2023.6) Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu (dalej: Dyrektor IAS, organ odwoławczy) utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu (dalej: Naczelnik DUCS, organ pierwszej instancji) z dnia 13 stycznia 2023 r. (nr 458000-COC-2.4246.78.2022) wymierzającą I. D. (dalej: skarżąca, strona) karę pieniężną w wysokości 100 000 zł za urządzanie gier na automacie do gier [...] (bez numeru) bez wymaganej koncesji w lokalu pod adresem: K. [...], [...] P.

Z akt sprawy oraz uzasadnienia zaskarżonej decyzji wynika, że funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu przeprowadzili w dniu 3 czerwca 2022 r. kontrolę w lokalu o nazwie "[...]" pod adresem: K. [...], [...] P., w zakresie przestrzegania przepisów prawa regulujących urządzanie i prowadzenie gier hazardowych. W trakcie powyższych czynności w lokalu obecna była skarżąca, prowadząca w nim działalność gospodarczą, która okazała kontrolującym klucze otwierające automaty oraz klucze serwisowe (2 szt.).

Ze sporządzonej na tę okoliczność dokumentacji, m.in. pisma przekazującego zebranego materiały procesowe organowi prowadzącemu postępowanie przygotowawcze, protokołu przeszukania i oględzin automatu, a także protokołu eksperymentu procesowego, wynika, że w przedmiotowym lokalu znajdowało się urządzenie podłączone do źródła zasilania i gotowe do prowadzenia gier. W wyniku poddania przedmiotowego urządzenia eksperymentowi, kontrolujący ustalili, że cechy psychomotoryczne gracza, w tym zdolności manualne i umiejętności grającego, nie mają żadnego wpływu na przebieg rozgrywających gier, w szczególności na zatrzymanie wirujących bębnów w konfiguracjach realizujących ustawienie znaków dających punkty premiowe, bądź bonusy, zgodnie z wolą gracza, lecz toczą się poza jego wolą, sterowane przez program komputera urządzenia. Wynik gry jest więc losowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00