Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
wróć do listy [24 z 621]

Interpretacja indywidualna z dnia 12.04.2017, sygn. 2461-IBPB-1-1.4511.40.2017.1.SG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 2461-IBPB-1-1.4511.40.2017.1.SG

w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości, o których mowa we wniosku, uprzednio wniesionych w formie aportu do spółki komandytowo-akcyjnej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U. z 2016 r., poz. 1948 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 23 stycznia 2017 r. (data wpływu do Biura Krajowej Informacji Podatkowej w Bielsku-Białej 30 stycznia 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości, o których mowa we wniosku, uprzednio wniesionych w formie aportu do spółki komandytowo-akcyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 stycznia 2017 r. wpłynął do Biura Krajowej Informacji Podatkowej w Bielsku-Białej ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, m.in. w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości, o których mowa we wniosku uprzednio wniesionych w formie aportu do spółki komandytowo-akcyjnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.

W 2008 r. podpisany został akt zawiązania i statut Spółki komandytowo-akcyjnej (dalej: SKA). Wspólnikami spółki są 4 osoby fizyczne (w tym Wnioskodawczyni) oraz spółka jawna. Osoby fizyczne pełnią funkcję komplementariuszy, zaś spółka jawna jest akcjonariuszem. Spółka jawna powstała z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (przystąpienie do spółki nastąpiło przed przekształceniem w spółkę jawną). Wspólnikami akcjonariusza (spółki jawnej) są osoby fizyczne pełniące w SKA funkcję komplementariuszy. Przy założeniu SKA osoby fizyczne zobowiązały się do wniesienia do spółki środków pieniężnych, zaś akcjonariusz zobowiązał się pokryć akcje wkładem niepieniężnym w postaci nieruchomości (prawa użytkowania wieczystego gruntów wraz z odrębną własnością budynków i budowli znajdujących się na tym gruncie, dalej jako: Nieruchomość). Akcjonariusz dokonał wniesienia przedmiotowej Nieruchomości tytułem aportu (wkładu niepieniężnego) do SKA, zgodnie z przepisami po wartości rynkowej wynikającej z operatu szacunkowego (podlegającej badaniu przez biegłego rewidenta wyznaczonego przez sąd rejestrowy do zbadania sprawozdania komplementariuszy na podstawie art. 311 w zw. z art. 126 § 1 pkt 2 Kodeksu spółek handlowych).

W najbliższym czasie wspólnicy SKA planują podjąć decyzję o jej przekształceniu w spółkę komandytową (dalej: SK). W wyniku przekształcenia cały majątek SKA, w tym Nieruchomość, stanie się z dniem przekształcenia majątkiem SK. Do SK nie przystąpią nowi wspólnicy, a wszyscy dotychczasowi wspólnicy staną się wspólnikami SK.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00